Neringos 29A, Rusnė, Šilutės r. sav.  Tel./faks.: 8 441 58268
                          
                               direktorius@rusne.silute.lm.lt

    ŠILUTĖS PAMARIO  PAGRINDINĖS MOKYKLOS
RUSNĖS PROGIMNAZIJOS SKYRIUS

 

 

 

 

   Lapkričio 30-oji buvo ypatinaga diena - mokykla minėjo savo 50 metų jubiliejų. Be to, tą pačią dieną oficialiai atidarytos naujos darželio patalpos pirmajame mokyklos aukšte. Mažuosius sveikino Šilutės savivaldybės meras V. Laurinaitis, mokyklos direktorius J. Bendžius, Savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja B. Tekorienė, miestelio seniūnė D. Drobnienė ir daugelis susirinkusių svečių.

   Vakare visi rinkosi į mokyklos jubiliejaus šventę. Susirinkusiems negailėta sveikinimo žodžių, dainų, šokių. Prisiminti mokyklos kūrimosi etapai, mokyklai vadovavę direktoriai. Buvęs mokinys Ignas Želvys sukūrė filmuką apie Rusnės mokyklas (ačiū jam). Smagu ir įdomu buvo keliauti per Rusnės mokyklų istoriją.

   Savo prisiminimais ir dainomis džiugino taip pat buvęs mokyklos auklėtinis Valdas Lacko. Savotišką pokalbių šou buvusiems administracijos darbuotojams surengė renginio vedėja Jolita Švagždienė. Tą vakarą netrūko sveikinimų, kalbų, linkėjimų, prisiminimų gero šurmulio.

   Belieka tikėtis, kad mokykla ir toliau gyvuos ir kvies dar ne į vieną jubiliejų.

 

Mokyklos jubiliejaus akimirkos.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dar viena džiugi naujiena

    Norime geromis naujienomis pasidalinti su visa Šilutės rajono bendruomene. Nuo lapkričio 5 dienos Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos Rusnės progimnazijos skyriaus mokinius ir vaikus, išsibarsčiusius po visą salą, pavėžėja naujutėlaitis VW markės 19 vietų mokyklinis autobusas. Šito įvykio laukėme pakankamai ilgai, nes senasis autobusas skaičiavo aštuonioliktus savo gyvavimo metus ir, žinoma, neatitiko daugelio nei techninių, nei saugaus mokinių pavėžėjimo reikalavimų. Dabar galime saugiai ir civilizuotai atsivežti į mokyklą ir parvežti į namus 23 mokinius ir vaikus.

    Džiaugiamės tuo, kad nesame pamiršti, jaučiame palaikymą ir atsakingą požiūrį į Rusnės progimnazijos skyriaus bendruomenės poreikius. Todėl visos Rusnės mokyklos bendruomenės narių vardu norime padėkoti Šilutės r. savivaldybės merui Vytautui Laurinaičiui ir savivaldybės administracijai už palaikymą ir rūpestį jaunąja Rusnės salos karta, nes mero duotas pažadas buvo ištęsėtas.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Regina Juškienė

 

Karaoke ryto akimirkos.

 

 

 

Antradienį (02-13) piešinius skyrėme Lietuvai, trečiadienį (02-14) 6-8 klasių mokiniai klausėsi pasakojimo apie gimtąją kalbą, dalyvavo viktorinoje.

 

 

ŠIEMET MOKYKLOJE TIESIOG SIAUTĖ TALENTŲ PŪGA. ŠVENTĖS AKIMIRKOS.

 

 

Mokytojo dienos šventė

2016–2017 mokslo metų užbaigimo šventė.

 

 

5-6 klasių mokinių edukacinė pamoka Salos etnokultūros centre

 

 

 

Kalėdinės eglutės šventė.

 

 

 

   O koks gi Helovynas be siaubo ir baimės? Negausų penktokų būrelį įvedėme į siaubo kambarį. Matyt, galėjome daugiau pasistengti, nes jie nei kiek nepabūgo! Tačiau visi kartu smagiai pasijuokėme. Išėję iš kambario greitai nubėgome į Moliūgėlių išbandymų kambarį. Radę užuominą penktokai išsiaiškino, kad klastingieji klounai pagrobė jų auklėtoją! Netrukus ją atrado sporto salėje, tačiau jų laukė dar vienas iššūkis. Norėdami išgelbėti auklėtoją jie turėjo įveikti klounus. Klounus jie įveikė nesunkiai ir sėkmingai išgelbėjo auklėtoją.

   Šiek tiek pavargę, bet vis tiek linksmi Moliūgėliai grįžo į išbandymų kambarį. Raganaitės norėdamos patikrinti penktokėlių choreografinius sugebėjimus liepė jiems šokti. Ne visi šoko noriai, bet vis tiek šoko. Atėjo laikas paskutinei užduočiai. Moliūgėliams buvo išdalinti lapeliai. Tas, kurio lapelyje buvo parašyta „Moliūgas“, turėjo vykdyti užduotį. Laimingasis buvo Titas. Jis  surado raktą moliūge, juo atrakino spintą ir ten rado „lobį“ – savo ir bendraklasių krikšto pažymėjimus.

   Nors pavargę, bet vis dar linksmi, penktokai buvo pakrikštyti. Dabar jie yra tikrieji mūsų mokyklos mokiniai. Jie – nebe pradinukai.

   Smagu, kad linksma buvo ne tik penktokams, bet ir mums – Mokinių tarybai.

 

Ignas Želvys, 7 kl.

 

Mokytojų diena

Šiais mokslo metais vyriausi mokykloje – aštuntokai, todėl  jie ir organizavo Mokytojų dieną.

Mokyklos vairą gavo per pirmą pamoką ir sėkmingai vairavo apie keturias valandas. Pamokose karaliavo sportas. Buvo smagu žaisti ir sportuoti. Per pertraukas galėjome aukoti beglobiams gyvūnams. Ypač prisidėjo pradinių klasių mokiniai.  Jie atnešė daug šunų, kačių maisto.

Po trijų pamokų vyko mokytojų sportinio pasirengimo patikrinimas. Ir jiems sekėsi  neblogai. Po varžytuvių dainomis, posmais, gėlėmis mokytojus sveikino visi mokiniai. Vėliau jiems  buvo įteikti medaliai už ilgametį darbą – auksiniai, sidabriniai ir bronziniai. Ilgiausiai mūsų mokykloje dirba pradinių klasių mokytoja Violeta Lengvinienė – net 39 metus. Mokytojai, kurie dirba mažiau nei 10 metų, gavo paguodos prizus – šokoladukus.

Pasibaigus šventei visi buvo kviečiami bėgti neilgą maratoną, skirtą paremti beglobius gyvūnus. Pavargę, bet laimingi sustojome bendrai nuotraukai.

Džiugi ir sportiška šiais metais buvo Mokytojų diena.

 Vidmantė Marcinkevičiūtė, 7 klasė

Spalio 4 dieną mokykloje paminėta Pasaulinė gyvūnų diena. Ta proga mokiniai, mokytojai aukojo beglobiams gyvūnams, o Mokytojų dieną organizuojamas  bėgimas

Gegužės 31 dieną vyko 1 - 5 klasių mokslo metų užbaigimo šventė „Sveika, vasara“. Renginį vedė 4 klasės mokiniai. Jie pasveikino visus su atėjusia vasara, pasidžiaugė gerais rezultatais. Visos klasės parodė, ką išmoko per mokslo metus. Direktorė Giliara Peteraitienė įteikė apdovanojimo raštus geriausiai besimokantiems, aktyviems sportininkams, noriai dalyvaujantiems rajoniniuose ir respublikiniuose renginiuose. Visi pasidžiaugėme gerais „Kengūros“, „Olimpio“ rezultatais.

 

 

 

 

2016-04-15 Klaipėdos universitete vyko konferencija „Tolerantiška mokykla-saugi visuomenė“. Mūsų mokyklos 6 klasės mokinys Ignas Želvys skaitė pranešimą „Ar tolerantiška Rusnės salos bendruomenė“. Ignas kalbino miestelio gyventojus, domėjosi, ar tolerantiški rusniečiai, kaip jie supranta tolerantiškumą. Jis sukūrė ir konferencijoje pademonstravo trumpą filmuką. Igno klasės draugė Vidmantė Marcinkevičiūtė atliko apklausą mokykloje. Pranešimas  buvo pripažintas kaip geriausias jaunesniųjų dalyvių grupėje.

Balandžio 29 dieną mokykloje vyko visuotinis tėvų susirinkimas. Šiemet jis buvo kitoks - jį vedė Mokyklos tarybos narės Nijolė Stankienė, Nijolė Guntarskienė ir Daiva Plikšnienė.

Prieš susirinkimą vaikai dainomis, eilėmis ir šokiais pasveikino mamytes Motinos dienos proga. Po to visi susirinko prie puodelio arbatos, kalbėjosi apie mokyklos likimą, apie tai, kaip ją išsaugoti, kokios tolimesnės perspektyvos.

 

 

Kovo 4 dieną mokykloje vyko renginys „Mūsų Rusnės gražuolės sala <...>“, skirtas Rusnės vardadieniui.

Vyko protų mūšiai, mokiniai save išbandė istorijoje, matematikoje, geografijoje, fizikoje. Visos užduotys buvo linksmos ir įdomios.

 

Prezidentės Dalios Grybauskaitės raginimu Vasario 16 - ąją šventėme linksmai ir išradingai.

Nieko dvasingesnio nei širdingesnio už kalbą tauta neturi. Tad, jei tauta nenori prarasti to, per ką egzistuoja, turi nieko kito taip nežiūrėti, kaip kad nebūtų darkoma ir griaunama jos kalba.

 E. M. Arnstas.

Vasario 8 dieną mokykloje vyko dailiojo rašto pratybos.

 

 

SAUSIO 13 ATMINTIS GYVA

     Šiemet suėjo lygiai 25 metai po ginkluoto SSRS įsiveržimo į Lietuvą. Kaip ir kasmet, mokyklą gražiai papuošė penktokai – kiekviename mokyklos lange uždegė žvakutes. Mokinių tarybos nariai mokiniams ir mokytojams įsegė atminties ir pagarbos simbolį – neužmirštuolės žiedą. Pasipuošę išėjome į lauką. Direktorės pavaduotojos Solveigos Mockienės siūlymu sukakčiai įamžinti laikydami žvakutes sustojome skaičiaus 25 forma. Vėliau dalyvavome miestelio bendruomenės šventėje.  

    Jubiliejinę laisvės gynėjų dieną minėjo ir patys mažiausi, ir patys didžiausi mokyklos mokiniai.

 

Ignas Želvys, 6 klasė

 

 

 

2015 metų kalėdinės eglutės šventė („tylioji“ eglutės šventė).

   Rusnės jaunimo klubo narys J. Grinčinaitis pasiūlė idėją, kad šiais metais mokykla kalėdinį karnavalą pravestų visiškai kitaip - surengtų tylųjį karnavalą. Aišku, abejonių buvo, tačiau mokiniams tai labai patiko. Visi, kas tik atėjo į šventę, gavo ausines ir viską, kas vyko, girdėjo būtent per jas. Diskoteka vyko tokiu pačiu principu. Neatsirado nė vieno vaiko, kuris būtų sakęs, jog tokia eglutė jiems buvo neįdomi. 

 

Penktokų krikštynos „Rusnės lageris“

Šiemet Mokinių taryba penktokų krikštynoms pasirinko  lagerio temą. Vienai dienai penktokai tapo „kaliniais“. Uždaryti į „lagerį“, penktokai turėjo atlikti bausmę „kankinimo kameroje“. Tuo jų sunkumai nesibaigė. Įkalintieji turėjo klūpoti  ant žirnių, kuo greičiau apvežti lagerio vadą aplink mokyklą karučiu. Tik greičiausieji gavo maisto davinį.

   Atlikę bausmę,  pagaliau gavo raštiškus nutarimus, kurie skelbė, jog „kaliniai“ išlaisvinti iš lagerio ir priimti į Rusnės pagrindinės mokyklos vyresniųjų mokinių gretas.

   Nuotaiką dar labiau praskaidrino „paskutinė lagerio vakarienė“. Buvo tikrai smagu!

   

                                                                                                6 klasės mokinys Ignas Želvys

 

2015 m. lapkričio mėn. 26 d. pavakare į Rusnės pagrindinę mokyklą rinkosi pradinių klasių mokiniai, mokytojai, mokinių tėveliai, mamytės. Čia vyko renginys, skirtas Lietuvos etnografinių regionų metams paminėti. Susirinko gausiai, vos užteko visiems kėdžių ir suolų susėsti.

         1-4 klasių mokiniai ir jų mokytojos Eglė Januškienė, Violeta Lengvinienė, Nijolė Stankienė jau kelias savaites domėjosi, rinko įvairias žinias  apie etnografinius Lietuvos regionus.        Pirmokai papasakojo apie Mažąją Lietuvą, jos praeitį, senovinius rūbus, papročius. Rusnė – mūsų  gimtasis miestelis yra šiame regione, todėl labai svarbu apie savo gimtą kraštą sužinoti kuo daugiau.

         Antrokai domėjosi Dzūkija arba Dainava. Šis regionas yra pietrytiniame Lietuvos  krašte, kuris labiausiai nutolęs nuo mūsų miestelio. Nuostabi šio krašto gamta - miškai, kalvos, upės.

         Na, o ketvirtokai su trečiokais daug sužinojo ir papasakojo apie Žemaitiją, kokias įžymias ir garsias vietas galima aplankyti, kokios kalvos, ežerai puošia šį kraštą. Kokie kunigaikščiai senovėje čia kovėsi su priešais.

        Klausėmės minėtų regionų tarmiškos šnektos, kuria kalbėjo vakaro svečiai. Sekė pasakas, įdomias istorijas porino Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė, sumanus meistras Saulius Bukantas, šeštos klasės mokinys Ignas Želvys. Ačiū jiems.

         O kokia vakaronė be dainų ir žaidimų. Nereikėjo kelis kartus kviesti, visi dainavo ir šoko kuo linksmiausiai.

         Pabaigoje laukė mamų ir mokytojų paruoštos vaišės. Tai tradiciniai žemaičių, dzūkų ir  „šišioniškių“ patiekalai: kastinys su bulvėmis ir grūstomis kanapėmis, svilbikai su spirgučiais, grikių košė su grybais, pyragai, pyragėliai iš miltų ir bulvių, „vafeliai“, žolelių arbata.

         Visi liko patenkinti. Daug sužinojo, linksmai dainavo, šoko, skaniai pasivaišino. Išeidamas namo ne vienas kartojo – „iki kito karto“, „buvo puiku“.

 Rusnės pagrindinės mokyklos 2 klasės mokytoja Violeta Lengvinienė

 

 

 

Šią vasarą mokykla vykdė mokinių meninės raiškos projektą, kuris buvo pavadintas kūrybinėmis dirbtuvėmis „Vanduo ir žuvys“. Prie jo įgyvendinimo prisidėjo svečiai iš Vokietijos Hageno gimnazijos.

    Liepos 8 - 14 dienomis Rusnėje buvo organizuota tarptautinė mokinių stovykla, kurioje darbavosi 18 gimnazistų ir 4 vadovai iš Vokietijos, 9 mūsų mokyklos mokiniai ir visas būrys pedagogų. Mokiniai vyko į Nidą, apžiūrėjosalą, o liepos 12 dieną Rusnės bendruomenė galėjo pasidžiaugti bendru stovyklos dalyvių pasirodymu, pasivaišinti, pašokti draugiškoje vakaronėje.

   Svečiai pakvietė Rusnės jaunimą 2016 metais atvykti į Hageną ir sudalyvauti panašiame projekte Vokietijoje.

 

Mokyklos foje eksponuojami mokinių darbai.

 

Akimirkos iš mokslo metų pabaigos šventės „Labas, vasara“.   

 

Vasario 16 -ajai paminėti skirta viktorina.

Ją organizavo ir vedė 6 klasės mokiniai ir jų auklėtoja Jolita Švagždienė.

 

 

 

Kovo 10 d. mokykloje vyko gražus renginys, skirtas Kovo 11-ajai paminėti. Šventės organizatorė mokytoja Solveiga Mockienė sukvietė didžiulį būrį šokio, dainos entuziastų, kurie kartu keliavo per etnografinius Lietuvos regionus.

   Renginį pradėję eilėmis, himno giedojimu, kolektyvai keitė vienas kitą. Šoko „Rusnietis“ (vadovė. S. Mockienė), mokyklos šokių kolektyvas „Rusniukas“ (vadovė D. Kubilienė), jaunimo šokių kolektyvas (vadovė D. Kubilienė), Švėkšnos šokių kolektyvas „Šalna“ (vadovė A. Sapetkienė), dainavo mažieji mokyklos dainorėliai, Berta Guntarskytė ir mama Nijolė, gražiai Dzūkijos kraštą pristatė seniūnė Dalia Drobnienė su dukra Nijole. Gražiai į visą šią dainų ir šokių pynę įsiliejo skaitovai Vidmantė, Majus, Elista, Guoda, Ignas, Emilija.

    Renginys baigėsi bendra daina „Tai gražiai mane augino“ ir lėktuvėlių su linkėjimais skraidinimu.

 

 

Lietuvos laisvės gynėjų diena

 

VSAT Pagėgių rinktinės Kriminalinės žvalgybos vyresnysis tyrėjas Rolandas Povilaitis kartu su rinktinės Sargybų skyriaus vyresniąja specialiste Agne Vaitkevičiene antradienį lankėsi mokykloje, kur buvo minima Laisvės gynėjų diena.

Tų įvykių dalyvis R. Povilaitis, apdovanotas sausio 13-osios medaliu, 5-10 klasių mokiniams papasakojo apie 1991 m. sausio 13-ąją prie Seimo rūmų. VSAT pareigūnas dalinosi su mokiniais savo atsiminimais, pasakojo, kas tuo metu vyko Seime, kokias užduotis jam reikėjo vykdyti.

Mokiniai pasieniečiui uždavė daug klausimų, į kuriuos tyrėjas mielai atsakinėjo.

 

rusne pagegiu pasienieciai

rusne pagegiu pasienieciai2

Mokykloje VSAT pareigūnai pristatė ir savo veiklą, papasakojo apie pasieniečio profesiją, jos įgijimo galimybes bei tolesnes karjeros perspektyvas.

 

 

Gruodžio 18 d. mokykloje vyko kalėdinės eglutės šventė. Šių metų tema - „Pageidavimų koncertas 2015“. Keletas šventinių akimirkų.

 

Penktokų krikštynos ,,Atvirkščias pasaulis“

Mokinių taryba penktokų krikštynoms pasirinko temą – atvirkščias pasaulis. Kaip jis atrodo? Labai paprastai, tik kad viskas sukeista vietomis. Per pamokas mokytojai sėdi, o mokiniai stovi, geriausias pažymys – vienetas. Mokiniai  drausmingi, o mokytojai patrakę. Vaikai klauso mokytojų, o mokytojai neklauso jų. Linksma? Taip.

Tokia popietė buvo mokykloje. O kaip sekėsi  penktokėliams  ,,mokytojų“ pamokose, spręskite patys.

 

 

 

Lapkričio 21 d. 1 - 8 klasių mokiniai dalyvavo edukaciniame projekte „Nariuotakojai mokykloje“. Čia jie sužinojo apie vabzdžių nariuotakojų gyvenseną, sandarą, ekologiją, apie kasdienius dalykus: kaip apsisaugoti nuo parazitinių nariuotakojų, ką daryti įkandus ar įgėlus vabzdžiui.

 

 

Akimirkos iš Mokytojų dienos

 

 

Mokslo metų užbaigimo šventė

Balandžio 26 d. mokyklos mokiniai dalyvavo  ,,Vilties šokyje“ Klaipėdoje. Šio renginio tikslas – rinkti paramos  lėšas Šv. Pranciškaus onkologijos centrui, atšvęsti tarptautinę šokio dieną.
Raudonais akcentais pasipuošę renginio dalyviai šoko specialiai šiam renginiui paruoštą 6 šokių kompoziciją. FLASHMOB dalyvius tą popietę sujungė meilė šokiui, noras smagiai ir sveikai praleisti laiką.

Susitikimas su Katyčių neformalia jaunų žmonių grupe

Balandžio 24 dieną mokykloje lankėsi Katyčių neformali jaunų žmonių grupė, dalyvaujanti projekte ,,Murkiantys katinai“. Jiems vadovauja projekto koordinatorius Rimvydas Petrauskis. Jaunimas bendravo su mūsų mokiniais, mokėsi bendrauti žaisdami, kurdami.

Balandžio 29 dieną Mokinių taryba dalyvavo Katyčių pagrindinės mokyklos ir projekto ,,Murkiantys katinai“ organizuotose jaunimo dienose. Šiltą balandžio popietę jaunimas improvizuotuose kiemeliuose grojo gitaromis, rašė ir į dangų paleido savo svajones, šoko, dainavo.

 

Išvyka į Valdovų rūmus
  Mokyklos mokiniai dalyvavo Lietuvos muziejų asociacijos parengtame projekte ,,Muziejus – mokykla – moksleivis“, kurio tema „Viduramžių, renesanso ir ankstyvojo baroko muzika Lietuvos didžiųjų kunigaikščių dvare“.
   Du kartus lankydamiesi Valdovų rūmuose mokiniai galėjo susipažinti  su Renesanso ir ankstyvojo Baroko muzika. Turėjo galimybę gyvai išgirsti gotikinės arfos, šalamajos, išilginių fleitų, būgno skambesį. Patys bandė groti šiais instrumentais. Skambant gyvai muzikai mokėsi šokti diduomenės šokį pavaną ir miestiečių – branlį.   
   Susipažino su  1636 m. Vilniaus žemutinėje pilyje pastatytos operos ,,Elenos pagrobimas“ siužetu, patys bandė skaityti tekstą.
   Keramikos dirbtuvėse mokiniai gamino, glazūravo koklius, puoštus figūriniais siužetais

Informavo mokytoja Jolita Švagždienė

 

 

Sveikiname mūsų mokyklos komandą  „Excel“ rajoninėje 6-7 klasių informacinių technologijų viktorinoje „Ram‘ukai“ iškovojusią III vietą.

Komandos nariai: Paulina Arnašiūtė 6 kl., Roberta Girčiūtė 6 kl., Tomas Kolpertas 7 kl., Dominykas Šatkus 7 kl.

 

 

Kovo 10 dieną mūsų mokykla kartu su miestelio gyventojais gražiu koncertu „Žirge žirgeli“ paminėjo  24-ąsias Lietuvos  Nepriklausomybės atkūrimo metines.

Pasirodė mokyklos mergaičių šokių kolektyvas „Vėjūnė“, mišrus šokių kolektyvas „Rusniukas“, kuriems vadovauja mokytoja Dalia Kubilienė. Dainomis, grojimu linksmino mokytojos Aušros Šlažienės paruošti mokiniai.

7 klasės mokinys Gediminas Petraitis ir 8 klasės mokinė Kamilė Norvilaitė  skaitė pranešimus apie žirgus.

 Įdomu buvo klausytis 1-2 klasės mokinių paruoštų pasakojimų apie žirgų spalvas. Trečiokai priminė, jog kažkada Rusnėje buvo propaguojamas žirgų sportas.

 

Akimirkos iš koncerto

 

Vasario 16-ajai skirti mokinių piešiniai

 

 

Penktadienį (gruodžio 14 d.) mokytoja Jolita Švagždienė kartu su 8 klasės mokiniais dalyvavo kalėdinėjė akcijoje. Prie H. Šojaus dvaro puošė eglutes pačių pagamintais žaisliukais.

 

 

Baigėsi jubiliejinių renginių ciklas, trukęs visus metus.  Jį vainikavo „Rusniečio, V. ir V. Lacko, mokinių koncertas. Netrūko plojimų, gerų emocijų ir linksmybių. Buvo apdovanoti ilgiausiai dirbantys mokytojai, mokyklos darbuotojai, pagerbti visi, kurie dirba mokykloje, prisideda prie jos puoselėjimo.

 

Koncerto akimirkos

 

2014 m. Kalėdinio karnavalo akimirkos

 

 

 

Gėlės, skirtos Tolerancijos dienai

 

 

Penktokų krikštynos

 

 

Lapkričio 14 dieną mokykloje vyko seminaras „Rusnė ir rusniečiai“. Jo moderatorė buvo salos etnokultūros centro direktorė Birutė Servienė. Senąsias Rusnės mokyklas pristatė mokytoja Violeta Lengvinienė su savo mokiniais. Apie bažnyčios istoriją pasakojo Šilutės muziejaus direktorė Roza Šikšnienė („Rusnės evangelikų liuteronų bažnyčios istorija“). Itin išsamų pranešimą „Rusnė. Rusniečiai. Amatai. Patiekalai“ skaitė salos etnokultūros ir informacijos centro direktorė Birutė Servienė. Veltinio darbus pristatė buvusi šios mokyklos mokytoja, tautodailininkė Violeta Benetienė

 

 

 

Spalio 4 dieną, mokykloje vyko gražus renginys, kurį dovanojo XIX laidos abiturientė Loreta Staniulienė ir XLI laidos abiturientas Valdas Lacko.

  Mus džiugino Loretos šokėjai ir Valdo atliekamos dainos.

  Tai buvo ne tik jubiliejinių metų renginys, bet ir Mokytojų dienai skirtas koncertas.

 

 

Rugpjūčio 7-16 dienomis grupė mokytojų ir mokinių lankėsi Vokietijoje, kur dalyvavo vokiečių-lietuvių kultūros dienose. Mokiniai aplankė Hageno gimnaziją, susitiko su draugais, kurie pas mus lankėsi praėjusių metų spalio mėnesį, stebėjo Šiaurės jūros atoslūgį, šoko, dainavo ir linksmai palydėjo besibaigiančią vasarą.

Keletas akimirkų iš kelionės.

 

Vasario 17 dieną koncertu „Varom į Rusnę“ buvęs mokinys Valdas Lacko pradėjo renginių, skirtų mokyklos jubiliejui, ciklą.

 

2013 m. Uršulės mugės akimirkos

 

 

 

Balandžio 30 dieną 13 val. vyko rajoninę  mokinių konferenciją ,,Aplinkotyrinė  veikla mokykloje‘‘.

Akimirkos iš konferencijos

 

 

Gegužės 18 d.mokykloje žiūrėjome spektaklį J. Lomovcevo „Vakaras su angelais“. Jį mums dovanojo XXX laidos abiturientė , Jonavos savivaldybės teatro režisierė Živilė Dimšaitė – Martinaitienė ir jaunimo studijos grupė.

Akimirkos iš spektaklio

 

 

 Gegužės 22 d. grupė mokinių su pavaduotoja ugdymui Regina Juškiene ir mokytoja Violeta Domanskiene vyko į edukacinį užsiėmimą Klaipėdos Jūrų muziejuje. Tai projekto „Susitikime prie Baltijos“ dalis.

   Jūrų muziejus – fantastiška vieta, kurioje galima ne tik pamatyti ruonius, jūrų liūtus ar pingvinus, bet ir tyrinėti laivybos istoriją. 

   Mūsų mokiniai aplankė etnografinę pajūrio žvejo sodybą, stebėjo kalifornijos liūtų pasirodymą, klausėsi Jūrų muziejaus atsiradimo istoriją, vaišinosi ir pramogavo.

  

Štai keletas akimirkų iš kelionės

Kalėdinio karnavalo šventės akimirkos (2012-2013 m. m.)

Balandžio 24 d. viešėjo Kretingos pranciškonų vienuolis brolis Benediktas. Šį susitikimą organizavo mokyklos savanoriai, kurie svečiui įteikė Šaktarpio šventės metu surinktas lėšas Šv. Pranciškaus onkologijos centro statybai. (2012 m.)

Gegužės 20 d. jau penktąjį kartą uostamiestyje startavo „Vilties bėgimas“, organizuojamas Kretingos vienuolyno brolių pranciškonų. Šią gražią akciją palaikė ir mūsų mokyklos mokiniai. (2012 m.)

Vasario 16 - osios šventės paminėjimo akimirkos

2012 m. Užgavėnės

   

2011 metų kalėdinės eglutės akimirkos    

Balandžio 6 d. vyko oficialus mokyklos valgyklos atidarymas. Jame dalyvavo meras
V. Pozingis, švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja B. Tekorienė, Liepio firmos „Stamela“ direktoriaus pavaduotojas M. Liepis.

 

 

Užgavėnių šurmulys mokykloje  (2011 m.)

 

Kovo 8 d. mokykloje šurmuliavo Užgavėnių šventė. Ji visus viliojo originaliomis varžybomis ir skaniausiais blynais.

Moksleiviai išbandė jėgas įvairiose varžybose: traukė virvę, rogučių „karavaną“, kovojo šiaudų prikimštais maišais.

Ne tik varžybose dalyvauti, bet ir pasmaguriauti blynų visus kvietė 5-8 klasių mokiniai, 9 klasės mokiniai vaišino karšta kakava.

Galų gale prasidėjo Lašininio ir Kanapinio kova, kurią, žinoma, laimėjo Kanapinis, taip pranešdamas apie žiemos išvarymą.

Šventę vainikavo Morės sudeginimas.

 

 

 

Kovo 10 dieną į šventiškai tautine simbolika papuoštą mokyklos foje rinkosi miestelio gyventojai kartu paminėti  21-ąsias Lietuvos  Nepriklausomybės atkūrimo metines. Mokiniai ir mokytojai paruošė gražų koncertą, sveikinimo žodį tarė miestelio seniūnas Voitech Deniuš.
 

 

 

...aš turiu teisę gyventi nieko nebijodamas… aš turiu teisę gyventi su savo mama ir tėveliu… kai aš sergu, man turi būti suteikta medicinos pagalba… aš turiu teisę lankyti darželį ir mokyklą… niekam nevalia manęs mušti… visi vaikai yra svarbūs… aš turiu teisę sakyti tai, ką galvoju… aš turiu teisę žaisti…

 

  Birželio 1 dieną mūsų mokykla gražiu projektu „Muzikos ritmu“ paminėjo Tarptautinę vaikų gynimo dieną. Projektą parašė mokytoja Jolita Švagždienė, jai talkino Judita Jakienė, Aušra Šlažienė.

  Sulaukėme daug svečių iš Kintų, Šilutės meno mokyklos, vaikų lopšelio-darželio „Gintarėlis“, sportinių šokių klubo „Lūgnė“, Rusnės specialiosios mokyklos, dalyvavo mūsų lopšelio-darželio vaikučiai, mokyklos mokiniai.

  Į linksmybes pakvietė dvi Pepės Ilgakojinės (Aistė Grabauskaitė ir Roberta Paulauskaitė). Renginį pradėjo laišku vasarai, kviesdamos ją kuo greičiau atvykti, nes čia labai linksma, visi šoka, dainuoja, groja.

 Oras buvo palankus, nuteikė džiugiai nuotaikai. Po renginio direktorės pavaduotoja ūkio reikalams Dalia Drobnienė visus vaišino skania koše.

 

 

 

 

Noriu, kad kažkas juoktųsi drauge su manimi ir
liūdėtų drauge, būtų man malonus ir savo
patarimais padėtų man pasirinkti, o kartais, žinoma,
žavėtųsi mano nuovokumu bei įžvalgumu.
 

Robert Burn

  

   Gegužės 17 dieną mokykloje vyko prevencinis renginys „Draugystės juosta“. Tai draugystės ir gražių tarpusavio santykių puoselėjimo akcija.

   Šventė prasidėjo eisena iš mokyklos į miestelio parką. Visi „žygiavo“ nešini balionais, gėlėmis.

   Pasirodė mokyklos mergaičių šokių kolektyvas „Vėjūnė“, mišrus šokių kolektyvas, kuriems vadovauja šokių mokytoja Judita Jakienė. Dainomis, dūdelių grojimu linksmino mokytojos Aušros Šlažienės paruošti mokiniai. Skambėjo žodžiai apie draugystę.

   Kalbėjo miestelio seniūnas Voitechas Deniušas, mokyklos direktorė Galina Deniušienė, socialinė pedagogė Angelė Noreikienė.

  Pynėme draugystės juostą. Kiekviena klasė pristatė savo paruoštą posakį apie draugystę. Mokiniai linkėjo, kad prieš smurtą kovotume tik kartu su menu, vaidinimu, dainomis, šokiu, sportu.

 

 

 

 

   Gegužės 13 - 14 d. mūsų aštuntokai lankėsi Panevėžio r. Dembavos pagrindinėje mokykloje. Tai graži dviejų mokyklų draugystė, kuri tęsiasi jau ne vienerius metus.

   Keletas akimirkų iš šio susitikimo.

 

 

 

Kovo 23 d. priešmokyklinių ir pradinių klasių mokiniai šventė Rusnės vardadienį. Komandos atsakinėjo į klausimus, piešė, dainavo. Mokiniai parodė, koks svarbus jiems gimtasis miestelis.

 

 

Vasario 8-12 d. vyko integruotos  muzikos, lietuvių, anglų, rusų kalbų, geografijos, dailės, technologijų pamokos Užgavėnių tema.

  Visą savaitę per šių dalykų pamokas mokiniai susipažino su įvairių pasaulio šalių karnavalais, vykstančiais vasario mėnesį. Vertė iš anglų ir rusų kalbų tekstus apie Užgavėnes. Mokėsi kepti blynus, virti šiupinį.

  Penktadienį visą šį pasirengimą vainikavo pamoka-konferencija. Ją organizavo ir vedė muzikos mokytoja Aušra Šlažienė.

  Konferencijos metu mokiniai pristatė savo darbus.

  Po konferencijos visi išskubėjo į kiemą stebėti Kanapinio ir Lašininio kovos, ragauti šiupinio su kiaulės uodega, blynų...

  Šokome ratelius, sudeginome Morę.

 

 

 

Štai taip mes pasitikome Tigro metus. (2010 m)

 

Scenoje šėlo raganos ir velniai, mus aplankė įvairių laidų veikėjai, gimtadienį šventė Šrekas ir jo draugai, šokome hip-hop'o ritmu, iš tolimųjų kraštų atvyko indėnai, smagu buvo ir vilkui, ir paršiukams.

 

 

 

 

Toliau tęsiamas projektas „Draugaujame sportuodami“.

 

 

 

Helovino vakaras (2009-10-30)

 

 

Amatų dieną (2009-05-09)   Tai pilietinio ir tautinio ugdymo projektas.

    Veikė įvairiausi kiemeliai: keramikos, dekupažo, kalvystės, siuvinėjimo, mozaikų darymo, siuvimo, dovanų rišimo, lankstymo iš popieriaus ir kt. Ypatingos pagalbos sulaukėme iš tėvelių.

    Jūratė Vismantienė mokė siūti, Aurika Kolpertienė rodė, kaip meniškai galima panaudoti paprastas statybines medžiagas, jas derinti kuriant mozaikas. Taikydami tai, ką išmoko, vaikai dekoravo veidrodžius. Gintaras Augustin berniukus mokė papuošalų gamybos iš metalo.

    Mokiniai galėjo pasirinkti, kur nori dalyvauti. Nė vieno nebuvo nuobodžiaujančio ar tinginiaujančio. Pasibaigus šventei, ūkvedė Dalia Drobnienė visus vaišino skania sriuba.

    Šiuo metu mokykloje vyksta pagamintų darbelių paroda.

 

Akimirkos iš šventės

 

 

 

 

 

    Mūsų mokykla buvo pakviesta dalyvauti ECOSERVIC’o organizuojamoje akcijoje „ECO mokykla“. Projekto tikslas - surinkti kuo daugiau naudotos taros.

    Prie mokyklos  pastatyti žali varpeliai - konteineriai stiklui. Mokiniai buvo pakviesti rinkti stiklą. Akcija prasidėjo gegužės 25 dieną. Pirmieji iniciatyvą parodė 8a klasės mokiniai. Vėliau prisijungė 8b ir 7 klasės. Lenktynės ir vyko tarp šių klasių. Tačiau akcija buvo pratęsta ir į darbą įsijungė 6b klasė.

    Iš viso per šias dienas buvo surinkti 9793 kg. Daugiausiai surinko 7 klasė - 2762,5 kg., 8a - 2576,5 kg., 6b - 1857 kg.

 

 

 

    Aitvaras – vaikystės simbolis. Norime, kad Jūs neatprastumėte svajoti, žaisti, su nuostaba ir pasigėrėjimų žvelgti į pasaulį, tikėti ir siekti, kad jis gali ir privalo būti geresnis, teisingesnis ir gražesnis. Mes be galo tikime Jumis ir tuo pasauliu.

Norime, kad Aitvaras padėtų išsaugoti dvasios vaikystę, kuri, pasak Čarlzo Dikenso, „yra toks neįkainojamas turtas, jog net mažiausi jo trupinėliai – džiaugsmo ir paguodos šaltinis išmintingiausiems“.

    Taigi Aitvaras turėtų tapti nematomu tiltu, jungiančiu Jus su tuo, kas buvo ir su tuo, kas dar bus gyvenime.

Tokiu kreipimusi prasidėjo bendras prevencinis renginys su Rusnės specialiąja mokykla „Tieskime draugystės tiltus“.

Mokiniai visą savaitę gamino aitvarus, ant jų rašė savo svajones, norus. Šią akciją vainikavo gražus koncertas, kuriame dalyvavo ir Rusnės specialiosios mokyklos auklėtiniai.

 

 

Kovo 27 d. mokykloje vyko rajoninis konkursas „Praktinių žinių labirintas“. Čia mokiniai galėjo parodyti savo biologijos, matematikos, chemijos ir fizikos žinias, atlikdami įvairias užduotis. Nepralenkiami buvo Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos mokiniai.

 

O čia, savo žinia ir sugebėjimus  rodo mums mūsų mokyklos komanda.

 

 Advento popietė.

 

 

Sausio 25 d. mokykloje vyko  Klaipėdos fotografų klubo „Fotokalvė“
 parodos „Rusnė ir rusniškiai 2008“ atidarymas

 

 

 

Kovo 10 d. mokykloje vyko renginys, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimui pažymėti. Pristatyta vaidybinė kompozicija pagal rusniškės Birutės Gaigalienės eilėraščių rinkinį „Skomantų legenda“, skirta Lietuvos vardo Tūkstantmečiui paminėti.

Pasitelkusios mokyklos kraštotyros būrelį,  9 klasės mokinius bei aštuntokus, mokytojos Filomena Mockienė ir Solveiga Mockienė įgyvendino savo idėjas.
 


Nuotraukos Edvardo Lukošiaus

 2007-2008 m.m. Informacinis mokyklos leidinys: Nr.1;  Nr. 2;  Nr.3; Nr. 4

2007- 2008 m.m. renginiai


Mokyklos teritorija ir koridoriai stebimi vaizdo kameromis.

 Tvarkaraščiai

  1–4 klasės

  5–8 klasės

1–8 klasių neformaliojo ugdymo

Konsultacijų


Pamokų laikas
(2–8 klasės)

1. 800–845
2. 855–940
3. 950–1035
4. 1045–1130
5. 1200–1245
6. 1255–1340
7. 1350–1435

(1 klasės pamokų
 trukmė 35 min.)


Mokinio elgesio taisyklės

Mėnesio veiklos planas


 

Naudingos nuorodos

 

 

 

Archyvas

Atnaujinta: 2019 m. sausio 09 d.